W związku z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski nasze przedszkole przeprowadziło szereg działań przybliżających dzieciom to wyjątkowe święto.

Począwszy od zajęć edukacyjnych, warsztatów plastycznych, nauki hymnu Polski, nauki tańców ludowych i narodowych, zorganizowanie kącików patriotycznych, słuchania opowiadań, legend, bajek polskich, teatrzyków dzieci poznają pojęcia i wydarzenia związane z dziejami Polski i Polaków, budują swoją tożsamość i poczucie dumy narodowej, poznają symbole narodowe i uczą się szacunku do nich.

Chcąc uczcić to historyczne święto nasze panie wpadły na pomysł, aby wykonać z dziećmi 100 kwiatów na Stulecie Niepodległości. Od pomysłu do działania! Powstało 100 kwiatków z białego i czerwonego papieru. Z owych kwiatków powstała piękna dekoracja na Akademię z okazji 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

koordynator Hanna Deszka